Rush: Oyuncuların Sosyal Ağı

 
Proje Sahibi Mahmut Kurt
17
1

RUSH

Oyuncuları ve oyun tutkunlarını buluşturan sosyal medya platformudur.

 

Peki Nasıl?

RushApp; oyuncuları ve oyun ile ilgili her şeyden keyif alan insanları buluşturan bir sosyal medya aplikasyonudur. Bilgisayar oyuncuları ve oyun tutkunları, uygulama sayesinde dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edinecek, oyun ağlarını genişletebileceklerdir. RushApp’in çözdüğü ana problem ise, oyuncuların oyun oynayacakları zaman kendilerine en uygun partneri bulamamalarıdır.

 

 

Basitçe anlatmak gerekirse insanlar Rush’a kayıt olduktan sonra kendi profillerini kendi özelliklerine göre doldurarak oluşturacak ve bu sayede başka oyuncuları da görebileceklerdir. Aynı zamanda bir sosyal medya platformu olan Rush’a oyun oynarken çektikleri videolar

 

Neden Rush?

2 yıl önce birkaç arkadaş oyun oynuyorduk ama bizle beraber oynayacak yeterli sayıda arkadaşımız olmadığı için oyun tarafından başkaları ile eşleştirildik. Maalesef ki oyun, kendi eşleştirmesini yapmaya çalıştığında çok başarısız oluyor ve oyuncular tüm zevkini kaybediyor. Bu sebeple Rush’ı yapmaya karar verdik. Rush sayesinde oyuncular tam aradıkları oyuncu eşleşmesini sağlayabilecek ve arkadaş ağlarını genişletebilecekler.

Rush tabiki sadece bir sosyal medya platformu olmakla kalmıyor. Oyuncular, başkalarının attıkları postları yorumluyor, puan veriyor bu sayede en iyi postlar seçiliyor. Sonuç olarak Haftanın En’leri adını verdiğimiz bir bölümde ödüller kazanmak için çabalıyorlar ve bu sayede Rush’ı daha aktif bir şekilde kullanıyorlar.

           

Harita fonksiyonu

Rush kullanıcıları sadece kendi özelliklerine gore değil aynı zamanda yakınlarındaki gamerlar ile de eşleşebilecekler. Rush’ın içinde harita kısmını açıp etraflarındaki oyuncuları görebilecek ve onlar ile oyunn deneyimlerini paylaşabileceklerdir.

 

Ekibimiz

Genç ve dinamik bir grubuz. Bu proje üstünde hepimiz aynı motivasyonla çalışıyoruz.

Şu ana kadar yaptıklarımız

Rush ile yolculuğumuza 2017 yılında başladık. O günden beri Rush’ı çok geliştirdik ve bunun için farklı yarışmalara katıldık, farklı ağlara başvurduk. En son gelişmelerimizden birkaçı BK Girişim yarışmasını kazanmamız, 970 startup arasından seçilerek The Pitcher’da sunum yapmamız ve şuan Arkovanı’nın genç girişimlerinin arasında olmamızdır.

 

 

 

Ülke Takımlarımız

Bir sosyal medya platformu olduğumuzdan dolayı ulaşabildiğimiz kadar ülkeye ve o ülkelerde bulunan oyunculara ulaşmak istiyoruz. Anlık olarak Dubai, Udine, Munich, Heidelberg, İstanbul ve Eskişehir başta olmak üzere takımlarımızı kurmuş bulunuyoruz. Bu ülkelerde bulunan arkadaşlarımız uygulamanın tanıtımını yaparak, ürün çıktıktan sonraki süreçte yayılmasını kolaylaştıracaklardır.

 

Rakipleriniz var mı?

Oyuncular, problemlerini Facebook, Reddit veya Discord üzerinden çözüyorlar. Bu mecralarda bulunan yüksek katılımlı gruplarda paylaşımlar yapılıyor, bu paylaşımlar üzerinden insanlarla iletişime geçiyorlar. Fakat bütün bunları yapmanın daha kolay bir yolu var. O ise, Rush.Gelir modelimizde üç ana unsur var, ilki sponsorluklar ile. Coin sistemi ise daha sonradan uygulamaya dahil olacak. Eşleşme ve attığı postlar ile coin kazanan kullanıcılar bunları uygulama marketinde oyunlar için itemler almak için kullanabilecek. Aynı zamanda büyük markaların kendi ürünlerini tam istedikleri oyunculara göstermek için kullanabilecekleri bir marka sayfası da bulunacak, bu sayede Rush, büyük markalardan da bu işlem için para alabilecek.

 

Gelir Modeli

Gelir modelimizde üç ana unsur var, ilki sponsorluklar ile. Coin sistemi ise daha sonradan uygulamaya dahil olacak. Eşleşme ve attığı postlar ile coin kazanan kullanıcılar bunları uygulama marketinde oyunlar için itemler almak için kullanabilecek. Aynı zamanda büyük markaların kendi ürünlerini tam istedikleri oyunculara göstermek için kullanabilecekleri bir marka sayfası da bulunacak, bu sayede Rush, büyük markalardan da bu işlem için para alabilecek.

 

Destek Paketleri

Sosyal Medya Hesapları

 

Riskler ve Zorluklar

Stratejilerimiz ve yapacaklarımız ne kadar net olursa olsun, her projenin kendi çapında riskinin olduğunu kabul etmek zorundayız. Risklerden çok, Rush için bazı zorluklar bulunuyor bizim için. Öncelikle bir sosyal medya platformu olduğumuzdan dolayı platformun içerisine döngü sağlayacak kadar insan doldurmak başlıca zorluk olarak karşımıza çıkıyor. İnsanları yeni bir yapının içerisine kabul etmek, paylaşımlar yapmalarını sağlamak ve belki de yıllardır kullandıkları platformlardan onları koparmak oldukça zor olacaktır. Bu zorlukların üstesinden freelancerlar aracılığıyla gelerek, kullanıcıların rahatlıkla platformu gelmeye ikna edebilmeliyiz. Freelancerlar ile çalışmamız için de belirli bir miktarda bütçeye ihtiyacımız olacak.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri