Pingu: Oyunlaştırılmış İngilizce Eğitimi

 
Proje Sahibi Kadir Mert Barutçuoğlu
41
3

Pingu Nedir?

Pingu, yapay zeka ve derin öğrenme algoritmaları yardımıyla oluşturulmuş, ilkokul öğrencilerinin çevreleriyle interaktif bir şekilde ve görsel zekalarını kullanarak İngilizce öğrenmelerine destek olacak bir mobil uygulamadır. Görevler arası geçişlerde oyunlaştırma tekniği kullanılarak öğrencilerin motivasyonunun artırılması sağlanmış ve öğrenci için en verimli öğrenme süreci tasarlanmıştır.

Ürünün Faydaları

- Ürün Hangi Sorunu Çözüyor?

Ürünümüzle, ezbere dayalı eğitim sistemine karşı çıkarak, İngilizce öğrenme sürecini eğlenceli, oyunlaştırılmış ve gerçek hayata entegre edilmiş bir hale getiriyoruz.

- Neden ihtiyacımız var?

Çoğu insan ingilizce dilini kalıcı ve efektif bir şekilde öğrenemiyor. Bunun sebebi ise dil eğitiminin ezbere dayalı olup insanların bunu benimseyememesi.

- Nasıl bir fark yaratıyor?

Pingu uygulaması, İngilizce öğrenimini hayatımızın bir parçası haline getirerek gün içerisinde çevremizde gördüğümüz objeler üzerinden dil seviyemizi geliştirmemizi sağlar.

- Nerelerde Kullanılabilir?

Pingu’nun en faydalı özelliklerinden biri, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz her yerde kullanılabilinmesidir çünkü uygulama içindeki senaryolar, kullanıcıların en çok zaman geçirdiği yerleri göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır.

Ürün Açıklaması:

Oyunlaştırma tekniği ve disiplinler arası öğrenme tekniklerinden yola çıkarak oluşturduğumuz senaryolarımızla İngilizce öğrenme sürecini eğlenceli ve gerçek hayatla etkileşimli bir hale getiriyoruz. Pingu içerisinde her birinin içinde farklı kelimelerin olduğu senaryolar yarattık. Her bir senaryo, çocukların en çok etkileşim içinde olduğu objeleri içinde bulunduruyor. Pingu kullanıcıları, uygulama içindeki senaryolarda bulunan objelerin fotoğrafını çekerek o nesnenin İngilizcesini, İngilizce telaffuzunu ve örnek cümle içindeki kullanımı öğreniyorlar. Uygulamanın arkasında çalışan yapay zeka, öğrencinin çektiği fotoğrafın, senaryodaki obje olup olmadığını kontrol ediyor. Bunların yanı sıra, Pingu içerisinde, çekilen fotoğraflardan, her kullanıcının kendine özel flash kartları yaratılıyor ve kullanıcı bunlar sayesinde öğrendiği kelimeleri istediği zaman tekrar edebilme fırsatı buluyor.

SSS:

Uygulamayı nasıl geliştirmeyi düşünüyorsunuz?

Düzenli güncellemelerle yeni senaryolar ekleyerek kullanıcılara sürdürülebilir bir ürün sağlamak istiyoruz.

Başka diller eklemeyi düşünüyor musunuz?

Evet! Almanca, İspanyolca ve Fransızca gibi dillerle başlayarak dil çeşitliliğimizi zamanla beraber arttırmak istiyoruz.

Sadece Türkiye pazarını mı hedefliyorsunuz?

Hayır, önümüzdeki seneyle birlikte Avrupa pazarına açılmak için hazırlıklarımızı tamamlayacağız.

Okullarla birlikte çalışıyor musunuz?

Uzun vadeli hedeflerimizden biri, Pingu’nun en yüksek verimlilikte kullanılabilmesi için okullarla birlikte çalışmak. Şuan Türkiye’nin farklı şehirlerinden özel ve devlet okullarıyla iletişim halindeyiz.

  

Destek Paketleri

Riskler ve Zorluklar

Karşılaştığımız en büyük sorunlardan bir tanesi veri sorunuydu. Uygulamamızın üstüne kurulu olduğu yapay zekayı eğitmek için gereken veriyi bulurken çok zorlandık. Bunun dışında, en özen gösterdiğimiz konulardan biri de yine kullanıcının verilerini doğru, şeffaf ve güvenli bir şekilde saklamak ve korumak oldu.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri