Mediafriens. Sosyal Öğrenme Kaynağı

 
Proje Sahibi Emirhan Engin
10
1

mediafriens. nedir?

Herkes öğrenmek ister. Fakat çok az sayıda insan gerçekten bir şeyleri öğretecek doğru insanı bulur. Aslında biz de bu amaçla çıktık bu yola. Öğrenmenin kolay gibi gözüktüğü bu devirde, kimse gerçekten etkili bir şekilde öğrenemiyor. Doğru insanlardan, doğru bilgileri öğrenmek için mediafriens. isimli bir proje yapmak istedik. Her türlü soruyu sorabildiğiniz, ve gerek birden fazla ilgi alanı gerek tek bir ilgi alanınız olsun, yine de size ve herkese yeri olan bir proje.

Nasıl ortaya çıktı?

Aslında hikayemiz, 2013 – 2014 yıllarına kadar dayanıyor. Yazılıma yeni başlamış bir genç düşünün. Ailesi, arkadaşları ve çevresi ona inanmıyor. Ve yazılımı bırakma noktasına gelmiş çünkü öğrenemiyor. Ve aklına, mediafriens. fikri geliyor. Herkesin daha kolay öğrenebileceği bir platform yapmak. Ve yapımlarına başlanıyor. Fakat, bilgisinin yetmediğini anlıyor. Hızlı bir şekilde, öğrenmeye devam ediyor. Ve artık bu proje hayatta!

 

                  

 

Neden biz?

Aslında bu soru çokça değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak açıklamamız gerekirse;

Günümüzde artık herkesin birden fazla ilgi alanı var. Ve bunlar hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Fakat öyle ilgi alanları var ki kaynak yok. Kaynak olsa bile, ya çok yeterli değil, yada iyi öğretemiyor. İşte bu noktada mediafriens. devreye giriyor. Gerçekten öğrenmek istiyorsanız, mediafriens. üzerinden alanında bilgili yada sorduğunuz soru hakkında bilgili kişiler ile sorununuza gerçekten çare bulabilir aynı zamanda daha çok öğrenmek için network kazanabilirsiniz.

 

Neyi çözüyoruz?

Aslında bir şeyleri çözmek son derece zor bir olaydır. Var olan bir sorunu çözmeye çalışmak ise çok daha zor bir olaydır. Fakat sorun çözülebilirse harika bir fark yaratabilir.

  1. – Biz ise öğrenme zorluğunu çözmeyi amaçlıyoruz.
  2. – İnsanların network edinmesini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

mediafriens. nasıl çalışır?

Soruları görüntüleyebilmek için herhangi bir üyeliğe ihtiyaç duymuyoruz. Bu şekilde sorununuza en faza 15 saniye içerisinde çözüm bulabilirsiniz. Eğer ki bir sorununuz varsa, üye olup sorununuzu sorup, bilgili insanlardan cevap alabilirsiniz. Ayrıca sorulan bir sorunun cevabını biliyorsanız, üye girişi yapıp, cevaplayabilirsiniz. İşte bu kadar basit.

mediafriens. ile bu sorunlara tekrar bakalım

1 – mediafriens. en rahat öğrenme ortamı

      mediafriens. şu ana kadar görebileceğiniz en rahat öğrenme platformu diyebiliriz.

2 – tamamen sizler ile birlikte gelişebilecek olması

      mediafriens. tamamen sizin geri dönüşleriniz ile büyüyecek ve hep bu şekilde gelişecek bir platformdur.

3 – tamamiyle sizi önemseyen bir platform

      mediafriens. tam anlamıyla sizi önemseyen bir platform. Tek bir kişinin düşüncesi bile bizim o düşünceyi gerçekleştirmemiz için yeterlidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

1. Quora’dan farkınız ne?

Aslında çok basit, biz insanların bir şeyler öğrenmesini amaçlayarak sorular sormalarını istiyoruz ve bunu veriyoruz. Yani, gerçekten öğrenmek istiyorsanız mediafriens. tam size gör

2. Hedef kitle nedir?

Aslında bu hedef kitle kısmına, “Öğrenmek isteyen herkes” diyince, genel olarak bana garip bakıyorlar. Hedef kitlemiz, öğrenmek isteyen herkes. “Öğrenenlerin platformu” ünvanı tam bize göre.

3. Gelir modeli nedir?

Aslında gelir modelimizi, kendi yapacağımız reklam modülü’nü yapmayı planlıyoruz. Kişilerin, kurumların, şirketlerin gelip hedef kitlelerine uygun reklamlar göstermelerini amaçlayan bir reklam modülü üzerinde çalışıyoruz.

 

Ekibimiz

       Emirhan ENGİN               Ömer Mert COŞKUN

Destek Paketleri

Riskler ve Zorluklar

a- Pazar’a giriş zorluğu b- Pazar’ın çok derin olması c- Kullanıcılarımızın güvenini kazanamamak d- Çok derin algoritmaların var oluşu e- Bütçe f- İnanç

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri