Acticity: Dinle, Keşfet, Tanış

 
Proje Sahibi Berk Boz
67
2

 

   Acticity, kullanıcıların konser ve festivallerde daha keyifli vakit geçirmesi için tasarlanmış, dijital alışkanlıklarımıza yeni bir bakış açısı getiren bir mobil uygulamadır.

   Acticity sayesinde en değerli anlarınızı ortak düşünceleri ve ilgi alanlarını paylaştığınız kişilerle geçirebilirsiniz. Üstelik yüzlerce etkinlik arasında kaybolmadan en ilgi çekici konserleri rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

 

 

  • Acticity, ilgi alanlarınızı en uygun etkinlikleri listeler.

   Hesap oluştururken eklediğiniz Spotify profiliniz ve ilgi alanlarınız sayesinde uygulama size dinamik olarak en uygun etkinlikleri önerir.

  • Konserden önce diğer katılımcıları görüntülemenize olanak sağlar.

   Gitmek istediğiniz konsere karar verdikten sonra Acticity üzerinden biletinizi alabilir, aynı etkinliğe gittiğiniz katılımcıları görüntüleyebilir, onlarla etkileşime geçebilirsiniz.

  • Acticity sayesinde etkinlik sahipleri doğru kitleye ulaşma fırsatı yakalar.

   Organizatörler uygulama ile birlikte etkinlerinin doğru kitleye ulaştığından emin olabilir, katılımcılarla interaktif olarak iletişime girebilir. Ek olarak kalabalık bir kitlenin yıllardır beklediği sanatçı ve grupların yeterli katılımcı sayısına ulaşıp ulaşamayacağı ölçümlenebilir.

 

 

 

   Acticity, profilinize bağladığınız Spotify, Apple Music veya Fizy hesabınız ve belirttiğiniz ilgi alanları sayesinde size özel seçilmiş etkinlikleri listelemeye başlar. Uygulama üzerinden biletinizi alabilir, sizinle aynı konsere giden katılımcıların profillerini görüntüleyebilir, mesaj atıp tanışabilirsiniz.

 


 

 

 

   Acticity, müzik tercihlerinizi baz alarak kişilik analizi yapan ve sizin hakkınızda tavsiyelerde bulunan bir algoritma üzerine kurulmuştur. Algoritma, müzik tercihlerinizi göz önüne alarak sizin için sürekli olarak etkinlik taraması yapar ve sevdiğiniz türden sanatçılar şehrinize geldiğinde size otomatik olarak haber verir. Ayrıca sizinle benzer zevkleri paylaşan ve aynı konsere giden katılımcılarla tanışmanızı sağlar.

   Ayrıca arkaplanda çalışan algoritma, etkinlik ve müzik önerilerinin yanı sıra farklı sektörlere de uygulanabilir. Algoritmanın müzik tercihlerini baz alarak sunacağı karakter analizleri, işe alım süreçlerinde, meslek seçimlerinde, üniversite başvurularında, psikolojik vakalarda kısacası birçok farklı sektörde daha güvenilir sonuçlara ulaşmamıza yardımcı olabilir.

   Algoritmanın temelini oluşturan araştırmalar:

   

 

Bu yaşlarda teknoloji ve dijital medya ile ilgilenen birileriyle tanışmak oldukça zor, Ertekin’le birlikte tanıştığımızdan bu yana birçok farklı projede birlikte çalıştık. Onlarca gece sabahladık, bu arkadaşlığı yaptığımız girişimler ve kurduğumuz ajansla birlikte uzun yıllar daha devam ettirmek istiyoruz.

 

Ödül Paketleri

 

 

Riskler ve Zorluklar

Acticity, kullanıcıların müzik tercihlerini depolayarak onlar hakkında birçok kişisel analiz ve çıkarım yapar. Bu sebeple olası güvenlik zaafiyetleri uygulama ve algoritma için büyük problem oluşturabilir.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri